Jau informējām, ka AS “Rēzeknes Siltumtīkli” realizē projektu “Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajona katlumājas efektivitātes paaugstināšana, aizvietojot fosilā kurināmā siltumavotu ar atjaunojamos energoresursus izmantojošu siltumavotu”.

Citiem vārdiem, runa ir par šķeldas katlumājas izbūvi, kas ļaus uzlabot siltum­enerģijas ražošanas efektivitāti, palielinot siltumjaudu un modernizējot pašu ražošanas procesu. Jānorāda, ka varēsim izmantot videi draudzīgāku kurināmo jeb tā dēvētos vietējos atjaunojamos resursus, proti, šķeldu. Rezultātā siltumnīcgāzu emisijas līmenis samazināsies par 6449,452 CO2 tonnām gadā.

Kopumā projekts paredz pie esošās katlumājas ziemeļu mikrorajonā uzcelt atsevišķu ēku šķeldas katlumājai ar kopjaudu 6 MW. Jaunajā katlumājā uzstādīs divus šķeldas katlus, jauda katram – 3 MW, un pieslēgs tos esošajai katlumājai, lai aizvietotu gāzes katlu “Vitomax 100”, kura jauda ir 2,9 MW. Šķeldas katlumāja nodrošinās siltuma slodzi bāzes režīmā. Esošā katlumāja, kur uzstādīti ūdens sildīšanas katli, kas darbojas ar dabas gāzi, nodrošinās siltuma pīķa slodžu nosegšanu.

Patlaban būvdarbi rit pilnā sparā. Veikti visi nepieciešamie demontāžas darbi (noņemtas ietvju apmales, nofrēzēts asfalts u.c.), būvlaukuma uzmērīšana un būvasu nospraušana, teritorijas planēšana, gultnes izstrāde, tajā skaitā nederīgās grunts nomaiņa, ieklāts ģeotekstils.

Tiek veikti jaunās katlumājas pamatu pēdu betonēšanas darbi. No ražotāja rūpnīcas piegādāta viena mašīna ar ieliekamajām detaļām, kuras tuvākajā laikā plānots iebetonēt. Pēc betonēšanas pabeigšanas tiks uzsākta lietusūdens kanalizācijas izbūve, siltumtrašu un citu inženiertehnisko komunikāciju ielikšana.

Marta nogalē uzsākta mikropāļu urbšana skurstenim.

Paredzēts, ka no ražotājrūpnīcas kopā būs 14 piegādes ar katlu iekārtām un to apsaisti nepieciešamajiem komponentiem (pirmā plānota maija beigās, kad katlumājas grīda būs izbūvēta līdz nulles atzīmei).

Darbus veic pilnsabiedrība “Binder Nord”, projektu izstrādāja SIA “Alberta projekts”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Būves un būvsistēmas”.

Projekta kopējās izmaksas ir 4 438 300,57 eiro, Kohēzijas fonda atbalsts – 40% no attiecināmajām izmaksām, nepārsniedzot 1 356 806,80 eiro.

Informāciju sagatavoja Jekaterina Smolicka, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”